Dajemy drugie życie starej cegle. Odnawiając zabytkowe budowle, łączymy tradycyjne materiały budowlane
z najnowszymi technikami renowacji.
Skuteczna i bezpieczna renowacja cegły w starych budynkach wymaga profesjonalnej oceny stanu jej degradacji oraz wskazania przyczyn uszkodzeń. Działania tego typu należy obowiązkowo wykonać przed rozpoczęciem prac konserwatorskich.
W ich ramach najpierw określamy stopień degradacji zabytkowej cegły. To ważne, aby renowację wykonać dokładnie, ponieważ tylko wtedy można osiągnąć najlepszy efekt przy minimalizacji kosztów.
Na kolejnym etapie identyfikujemy przyczyny uszkodzeń, dzięki czemu możemy je wyeliminować, aby zatrzymać degradację, która mogłaby dotknąć również efektów renowacji.
Teraz przychodzi kolej na dopasowanie materiałów, które nie uszkodzą zabytkowych cegieł. Na końcu wybieramy także odpowiednią technikę renowacji. To ważne, aby nie spowodować dalszych zniszczeń i osiągnąć akceptowalny efekt prac.
Renowacja cegieł zapewnia Ci wiele korzyści, z których najważniejsze prezentujemy poniżej. Sprawdź, co możesz zyskać, wybierając nasze usługi.
PRZED
Sprawdź zakres i jakość naszych prac. Zobacz, renowacje budynków, które przeprowadziliśmy.
Jak wykonaliśmy renowację starej kamienicy z 1897 roku, która znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków
Przedmiotem naszych działań była kompleksowa renowacja elewacji kamienicy z 1897 r., objętej miejscowym planem ochrony konserwatorskiej.
PO
Jeżeli zastanawiasz się nad renowacją Twojego budynku, jedyne co musisz zrobić, to zadzwonić do nas. Zajmiemy się tym od A do Z wyręczając Cię w najtrudniejszych zadaniach.
Renowacja cegły jest jednym z etapów odnawiania zabytkowych budowli, ale możemy przeprowadzić ją niezależnie od innych prac. W każdym z tych przypadków znacząco wpływa na estetykę budowli, ale przede wszystkim chroni je przed dalszą degradacją. Za pomocą renowacji cegły przywrócisz dawną świetność swojej kamienicy lub innej zabytkowej budowli.
Negatywne skutki braku renowacji cegły zabytkowych budynków są rozległe i poważne. Przede wszystkim niepowstrzymanie procesów degradacji doprowadzi do dalszych zniszczeń, które w końcu okażą się nieodwracalne, prowadząc m.in. do utraty integralności strukturalnej. Koszty późniejszych napraw będą wtedy o wiele wyższe.
Poza tym brak renowacji cegły obniża wartość Twojej nieruchomości — zarówno tę finansową, jak i historyczną. Sprowadza także niebezpieczeństwo dla jej lokatorów oraz przechodniów, co wiąże się z Twoją odpowiedzialnością prawną, jak właściciela budynku. Może także skutkować wzrostem kosztów ubezpieczenia nieruchomości.
Renowacja cegły przede wszystkim pozwala przywrócić dawny blask starym budowlom. Dodatkowo wzmacnia konstrukcję, zapewnia polepszenie izolacji, zarówno przeciwwilgociowej, jak i termicznej. Przyczynia się do wzrostu wartości nieruchomości i bezpieczeństwa.
W dłuższej perspektywie renowacja cegieł przynosi oszczędności w postaci obniżenia rachunków za ogrzewanie, ale także wyeliminowanie konieczności wykonywania rozległych remontów. Poza tym zwiększa komfort użytkowania, więc pozwala Ci czerpać większe zyski
z wynajmu zabytkowego budynku.
Sprawdź, co trzeba wiedzieć o remoncie kamienic, kościołów i innych zabytków. Zobacz bloga, na którym dzielimy się profesjonalną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem EvoFinish.
Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie do renowacji cegły. Jeśli nie rozwieją one Twoich wątpliwości,
po prostu zadzwoń do nas, by sprawdzić, jak możemy Ci pomóc.
Czyszczenie zabytkowych cegieł to delikatny proces, który wymaga zachowania ostrożności, aby nie uszkodzić cegły ani jej historycznej wartości. Dlatego rozpoczyna się od oceny stanu cegieł, po którym często następuje suche szczotkowanie. Następnie myje się cegły wodą
o niskim ciśnieniu. Można użyć dedykowanych środków myjących, ale należy unikać kwasów.
Jeżeli te czynności nie przynoszą spodziewanych efektów, trzeba sięgnąć po bardziej inwazyjne metody czyszczenia cegieł, np. delikatne piaskowanie pyłem.
Aby odnowić starą cegłę na zewnątrz, najpierw należy ją oczyścić. W kolejnym kroku naprawiamy uszkodzenia lub wymieniamy cegły, których nie da się uratować. Ważnym etapem jest także właściwa ochrona, połączona z konserwacją odnowionej cegły, które umożliwiają zachowanie ich nienaganne stanu przez wiele lat.
Czas trwania renowacji elewacji ceglanych zależy od wielu czynników, więc trudno jest podać jednoznaczną odpowiedź. W dużym przybliżeniu można stwierdzić, że renowacja elewacji ceglanych trwa od kilku tygodni do nawet kilkunastu miesięcy w zależności od wielkości powierzchni poddanej renowacji oraz stopnia degradacji zabytkowych cegieł.
Podobnie, jak w przypadku pytania o czas realizacji tej usługi, trudno odpowiedzieć jednoznacznie, ile kosztuje renowacja cegły. Tutaj też wszystko zależy od rozmiarów prac. Niemniej jednak orientacyjnie można przyjąć, że koszt renowacji cegły to wydatek od kilkunastu tysięcy złotych do nawet kilkuset tysięcy PLN.
Piaskowanie cegły to technika usuwania nieczystości, nalotów, farb, tynków czy innych materiałów pokrywających powierzchnię cegły za pomocą strumienia cząstek piasku lub innego odpowiedniego medium wystrzeliwanego pod wysokim ciśnieniem.
PRZED
Sprawdź zakres i jakość naszych prac. Zobacz, renowacje budynków, które przeprowadziliśmy.
Jak wykonaliśmy renowację starej kamienicy z 1897 roku, która znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków
Przedmiotem naszych działań była kompleksowa renowacja elewacji kamienicy z 1897 r., objętej miejscowym planem ochrony konserwatorskiej.
PO
Jeżeli zastanawiasz się nad renowacją Twojego budynku, jedyne co musisz zrobić, to zadzwonić do nas. Zajmiemy się tym od A do Z wyręczając Cię w najtrudniejszych zadaniach.
Dzwoń do nas także wtedy, gdy chcesz tylko doradzić się w zakresie remontów kamienic, kościołów i innych zabytków architektury