Wykonujemy kompleksowe remonty kamienic. Od przygotowania planu prac konserwatorskich, po odbiór prac — wyręczymy Cię na każdym etapie remontu zabytku.
Z EvoFinish remont kamienicy, nawet objętej miejscowym planem ochrony konserwatorskiej, dla Inwestora niewiele różni się od zwyczajnego remontu typowego budynku.
Dlatego, że przejmujemy załatwienie wszystkich formalności i wykonujemy prace w sposób zgodny z zatwierdzonym programem prac konserwatorskich. Stosujemy stare techniki, uzupełniając je najnowszymi osiągnięciami sztuki budowlanej (np. zszywanie murów kotwami BRUT), jeśli oczywiście zachodzi taka potrzeba.
Możesz więc odprężyć się po rozpoczęciu współpracy z nami. Albo zacząć zastanawiać się, jak rewitalizacja Twojego zabytku wpłynie na wysokość czynszu lub ogólne zainteresowanie obiektem. Masz czas na planowanie kolejnych kroków, ponieważ nie musisz martwić się, czy remont Twojej kamienicy przebiega zgodnie z harmonogramem.
A kiedy tylko chcesz, kontaktujesz się bezpośrednio z szefem EvoFinish, który stale jest obecny przy prowadzonych przez nas pracach.
Wielu klientów przekonały korzyści, które zyskał dzięki współpracy z nami. Sprawdź, czy Ty również uznasz je za wartościowe
PRZED
Sprawdź zakres i jakość naszych prac. Zobacz, renowacje budynków, które przeprowadziliśmy.
Jak wykonaliśmy renowację starej kamienicy z 1897 roku, która znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków
Przedmiotem naszych działań była kompleksowa renowacja elewacji kamienicy z 1897 r., objętej miejscowym planem ochrony konserwatorskiej.
PO
Jeżeli zastanawiasz się nad renowacją Twojego budynku, jedyne co musisz zrobić, to zadzwonić do nas. Zajmiemy się tym od A do Z wyręczając Cię w najtrudniejszych zadaniach.
Dla najemcy ważny jest stan techniczny budynku. Jego wygląd również ma wpływ na wysokość czynszu. Wiesz przecież, że w wyremontowanej kamienicy ceny lokali są wysokie, prawda? Ty również możesz zarabiać więcej na swojej kamienicy.
Nawet wtedy, gdy Twoja kamienica lub inny budynek nie jest objęty opieką konserwatora zabytków, jego remont może być wyzwaniem ze względu na wykorzystanie starych technologii i materiałów. Często problemem jest właściwe zabezpieczenia obszaru prac lub renowacje trudno dostępnych miejsc.
Oczywiście nadzór konserwatorski komplikuje sytuację. Zakres prac trzeba ustalać z konserwatorem przed ich rozpoczęciem i liczyć się z tym, że poprawność ich wykonania zostanie zweryfikowana. Tu nie ma miejsca na fuszerkę. Już samo przygotowanie dokumentacji przygotowawczej wymaga znalezienia architekta z odpowiednimi uprawnieniami.
Nadzór konserwatorski nad Twoją kamienicą lub innym obiektem architektonicznym nie jest żadną przeszkodą w wykonaniu remontu. Musisz jednak spełnić pewne wymogi.
Jednym z pierwszych jest przeprowadzenie inwentaryzacji obiektu oraz sporządzenie programu prac konserwatorskich przez architekta, posiadającego odpowiednie uprawnienia.
Zajmiemy się tym za Ciebie i nawet w ciągu 3 tygodni załatwimy wszystkie formalności niezbędne do rozpoczęcia prac.
Sprawdź, co trzeba wiedzieć o remoncie kamienic, kościołów i innych zabytków. Zobacz bloga, na którym dzielimy się profesjonalną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem EvoFinish.
Remonty kamienic często wymagają nie tylko przeprowadzenia prac renowacyjnych czy ogólnobudowlanych, ale również wcześniejszego przygotowania stosownej dokumentacji. Nierzadko trzeba także uzyskać zgodę na rozpoczęcie prac, które poprawnie wykonać mogą tylko specjaliści w zakresie renowacji zabytków. Sprawdź, co warto wiedzieć o remontowaniu kamienic?
Najłatwiej dostrzegalną korzyścią z wykonania remontu kamienicy, jest przywrócenie jej dawnego blasku. Chodzi przede wszystkim o odświeżenie elewacji, a często również uzupełnienie ich zdobień. Oczywiście kwestią podstawową jest zabezpieczenie i naprawienie wszystkich uszkodzeń zarówno konstrukcji, jak i elementów dekoracyjnych. Nie bez znaczenia jest także usunięcie niebezpieczeństwa oderwania się fragmentów zniszczonej elewacji, które zagrażają przechodniom oraz pojazdom.
Oczywiście podniesienie prestiżu kamienicy przez jej wyremontowanie zwiększa zainteresowanie potencjalnych nabywców lub najemców. Tym bardziej, gdy w połączeniu z renowacją fasady wykonuje się prace również w lokalach. Dzięki temu można podnieść czynsz, co przyspieszy uzyskanie zwrotu kosztów poniesionych na remont kamienicy.
Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje remont kamienicy, musisz wiedzieć, że wszystko zależy od stanu budynku, jego wielkości oraz zakresu koniecznych do wykonania prac. Bez dokładnych oględzin trudno podać konkretne koszty. Co więcej, mogą one ulec zmianie, gdy w trakcie prac odkryte zostaną uszkodzenia do tej pory niewidoczne.
Czy można zatem chociaż w przybliżeniu odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje remont kamienicy? W zależności od wielu czynników renowacja starej kamienicy może kosztować od ok. 500 tys. zł do 5 mln złotych lub nawet więcej. Jeszcze droższe okazują się remonty kościołów i innych zabytków, których renowacja często kosztuje ponad 10 mln złotych.
Remont kamienicy to proces skomplikowany, którego szczegóły mocno zależą od konkretnego obiektu i zakresu prac renowacyjnych. Niemniej jednak zawsze można wyróżnić ogóle, powtarzalne etapy tego procesu. Sprawdź zatem, jak wygląda remont kamienicy krok po kroku:
Krok 1. Zebranie dokumentacji przygotowawczej. W zależności do tego, czy kamienica objęta jest miejscowym planem ochrony zabytków, sporządzić trzeba inwentaryzację obiektu, a następnie przygotować program prac konserwatorskich, który musi zostać złożony do Miejskiego Konserwatora Zabytków. Prace można rozpocząć dopiero po zatwierdzeniu programu prac.
Krok 2. Dokładne zapoznanie się z zakresem prac. W tym kroku firma remontująca kamienice analizuje techniki i materiały budowlane, które zostaną użyte do remontu kamienicy.
Krok 3. Zabezpieczenie obszaru prac. W zależności od zakresu prac może ono obejmować również postawienie i zakotwienie rusztowania lub nawet zapewnienie dostępności podnośnika koszowego.
Krok 4. Rozpoczęcie i wykonanie remontu kamienicy. Prace najczęściej prowadzi się etapami, a o ich kolejności decyduje aktualny stan techniczny obiektu.
Krok 5. Odbiór prac przez inwestora lub konserwatora zabytków. Rzetelność wykonanych prac zostaje zweryfikowana. Na tym etapie zgłaszane są ewentualne reklamacje.
Wybór firmy do remontu kamienicy nie jest prosty, ponieważ wbrew pozorom prace tego rodzaju mocno różnią się do typowej budowlanki. Z tego powodu nie każda ekipa podejmie się ich wykonania i nie każda zrealizuje je poprawnie. Niewiele firm z branży renowacji zabytków posiada opinie w internecie, ponieważ większość zleceń, dotyczących remontów kamienic, ogłaszana jest w formie przetargów przez instytucje publiczne, które nie udzielają referencji.
Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać firmę do remontu kamienicy, powinieneś kierować się przede wszystkim profesjonalizmem i doświadczeniem jej pracowników. Warto zadzwonić wcześniej do kilku firm i porozmawiać z kompetentną osobą. Dobrym pomysłem jest także zapoznanie się z remontami kamienic lub innych obiektów, które dana firma już wykonała.
PRZED
Sprawdź zakres i jakość naszych prac. Zobacz, renowacje budynków, które przeprowadziliśmy.
Jak wykonaliśmy renowację starej kamienicy z 1897 roku, która znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków
Przedmiotem naszych działań była kompleksowa renowacja elewacji kamienicy z 1897 r., objętej miejscowym planem ochrony konserwatorskiej.
PO
Jeżeli zastanawiasz się nad renowacją Twojego budynku, jedyne co musisz zrobić, to zadzwonić do nas. Zajmiemy się tym od A do Z wyręczając Cię w najtrudniejszych zadaniach.
Dzwoń do nas także wtedy, gdy chcesz tylko doradzić się w zakresie remontów kamienic, kościołów i innych zabytków architektury