Prace wykończeniowe i budowlane

Znalezienie ekipy profesjonalistów, która zgodnie ze sztuką wykona różne prace wykończeniowe i budowlane z reguły nie jest proste. Na szczęście zawsze możesz skorzystać z naszej oferty. Długoletnie doświadczenie w branży pozwala nam realizować prace wykończeniowe oraz budowlane z dbałością o jakość wykonania i Twoje zadowolenie.
Spis treści

Renowacja zabytków to nasza główna działalność, ale zanim podjęliśmy się działań tego typu, zdobywaliśmy doświadczenie w typowych pracach wykończeniowych i budowlanych. Dlatego dziś możesz skorzystać z naszej pomocy przy ich realizacji. Dowiedz się więcej na ten temat.

Budowa domów, prace betoniarskie i fundamentowe, wykonywanie izolacji

Budowa domów oraz prace betoniarskie i fundamentowe to kluczowe etapy podczas wznoszenia budynku. Obejmują wykonanie takich czynności, jak:

  • kopanie fundamentów,
  • zalewanie ław, 
  • wykonywanie izolacji fundamentów,
  • stawianie ścian,
  • montaż dachu,
  • wykonywanie instalacji (wod-kan, elektrycznej).

W pracach tego rodzaju kluczowa staje się dokładność i staranność, ponieważ błędy popełnione w pierwszych etapach wznoszenia domu często dają znać o sobie dopiero po zakończeniu budowy. Natomiast ich usunięcie z reguły jest czasochłonne i kosztowne. 

Wykonywanie elewacji

Zewnętrzna elewacja budynku chroni warstwę izolacyjną przed warunkami atmosferycznymi oraz zapewnia estetykę domu. Jej wykonanie podzielić można na kilka etapów, wśród których wyróżniamy: 

  • przygotowanie podłoża. Najbardziej czasochłonne podczas remontów. Obejmuje także naprawę uszkodzeń oraz gruntowanie,
  • ocieplenie ścian, które jest kluczowe dla zapewnienia komfortu cieplnego mieszkańcom,
  • nakładanie warstwy wykończeniowej. Może nią być tynk strukturalny, klinkier, płytki ceramiczne, naturalny kamień lub inne materiały,
  • malowanie. Najczęściej malujemy elewacje tynkowe. 

Elewacja jest najbardziej zauważalnym elementem budynku, dlatego bardzo ważna jest estetyka jej wykonania. Dotyczy to szczególnie nowoczesnych domów, z zamontowanym podświetleniem nocnym ścian, które wydobywa dosłownie wszystkie nierówności i błędy w sztuce. Aby ich uniknąć, wybierz doświadczoną ekipę profesjonalistów. 

Systemy suchej zabudowy 

Systemy suchej zabudowy bazują na gotowych elementach takich jak płyty gipsowo-kartonowe. W połączeniu z odpowiednimi profilami można wykorzystać je do budowy ścianek działowych, sufitów podwieszanych, obudów instalacyjnych i wykańczania pomieszczeń. Główną zaletą tych rozwiązań jest szybki montaż oraz brak konieczności tynkowania. 

Za pomocą systemów szybkiej zabudowy łatwo zagospodarujesz praktycznie dowolną przestrzeń. Bardzo często wykonuje się z niej zabudowy poddaszy i innych pomieszczeń. Chociaż stosowanie tych rozwiązań może wydawać się bardzo proste, o estetyce i funkcjonalności końcowego efektu jak zwykle decydują doświadczenie i umiejętności wykonującego. 

Układanie płytek

Płytki i okładziny ceramiczne można układać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, ponieważ są to materiały bardzo trwałe i odporne na działanie wielu czynników. Układanie płytek wymaga jednak odpowiedniego przygotowania podłoża, które nierzadko obejmuje również wykonanie izolacji przeciwwilgociowej (np. w łazience). Zajmujemy się klejeniem płytek również w wielkich formatach.

Samo układanie płytek wymaga precyzji. Dotyczy to zarówno klejenia płytek, jak i wykonywania w nich otworów oraz docinania krawędzi. Końcowym etapem jest fugowanie, które nadaje powierzchni płytek ostateczny wygląd.

Myślisz o renowacji budynku? Porozmawiajmy

renowacje kamienic
Doradzimy Ci. Zadzwoń teraz!

Jeżeli zastanawiasz się nad renowacją Twojego budynku, jedyne co musisz zrobić, to zadzwonić do nas. Zajmiemy się tym od A do Z wyręczając Cię w najtrudniejszych zadaniach.

Malowanie i szpachlowanie natryskowe

Malowanie i szpachlowanie natryskowe wykorzystuje się do wykańczania dużych powierzchni. Stosujemy do tego specjalne urządzenia, zapewniające o wiele wyższą wydajność, niż prace ręczne. Szpachlówka natryskowa tworzy gładką powierzchnię, która idealnie nadaj się do dalszych prac wykończeniowych.

Malowanie natryskowe jest znacznie szybsze od tradycyjnych metod. A przy tym pozwala uzyskać jednolitą warstwę farby, bez efektu struktury, które często powstają przy malowaniu wałkiem czy pędzlem.

Montaż instalacji wod-kan

Montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej obejmuje nie tylko dokładne rozplanowanie ich przebiegu, ale także przygotowanie poszczególnych pomieszczeń pod montaż rur i innych elementów instalacji. W zależności od szczegółów projektu stosujemy różne rodzaje rur (np. PVC, PP, PEX, miedziane).

Niezbędnym etapem podczas montażu instalacji wod-kan jest sprawdzanie szczelności połączeń. Niektóre fragmenty instalacji kontroluje się także pod zwiększoną próbą szczelności. W kolejnym etapie można przystąpić do podłączania do sieci zewnętrznych i instalacji urządzeń sanitarnych.

Wykonywanie instalacji elektrycznych

Montaż instalacji elektrycznych wymaga posiadania odpowiedniego doświadczenia oraz uprawnień. Prace obejmują montaż puszek instalacyjnych oraz przewodów w peszlach osłonowych, a także położenie przewodów elektrycznych. Następnie montuje się gniazda i łączniki. Wszystkie obwody podłączane są do rozdzielnicy, która zawiera wyłączniki nadprądowe, różnicowoprądowe oraz inne zabezpieczenia.

Prace wyburzeniowe i adaptacyjne

Prace wyburzeniowe i adaptacyjne często wykonujemy w ramach remontów. Dzięki nim możesz zmienić lub rozszerzyć funkcjonalność swojego budynku. Dotyczy to zarówno przeróbek w domach prywatnych, jak i w obiektach przemysłowych czy handlowych.

W każdym przypadku podczas tego typu prac kluczowe staje się bezpieczeństwo ich prowadzenia. Demontaż i rozbiórka nierzadko wymagają uprzedniego zabezpieczenia miejsca prac przed dostępem osób postronnych. Usuwanie zdemontowanych elementów konstrukcyjnych i gruzu może wymagać wykorzystania ciężkiego sprzętu.

Doradztwo techniczne

Doradztwo techniczne w zakresie prac budowlanych to bardzo szeroki temat. Możesz skorzystać z naszego doświadczenia zarówno na etapie projektowania domu, jak i jego budowy czy remontu. Wskażemy najlepsze rozwiązania i podpowiemy, jak wykonać prace w taki sposób, abyś był zadowolony z końcowego efektu, również w kwestii jego kosztów.

Dla Ciebie wiedza o remontowaniu kamienic i nie tylko

Sprawdź, co trzeba wiedzieć o remoncie kamienic, kościołów i innych zabytków. Zobacz bloga, na którym dzielimy się profesjonalną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem EvoFinish.

Zapytaj o szczegóły prac  lub wyceń szybko realizację

Skontaktuj się z nami, jeśli: 

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe. Jeśli Twój problem będzie tego wymagał, podczas pierwszej rozmowy umówimy się na kolejne, dłuższe spotkanie. 

Mateusz Grobel

właściciel Evofinish,
pasjonat renowacji zabytków